Wiedzą w chorobę - wirtualnie warsztaty dla pacjentów

Wiedzą w chorobę - wirtualnie warsztaty dla pacjentów

Informacje

Rozpoczęcie: 03 czerwca
Zakończenie: 03 czerwca
Miejsce: Online
Specjalizacja: onkologia, hematologia, pacjent

Zaproszenie

Zapraszamy na webinar skierowany do pacjentów z chorobami onkologicznymi.

Podczas wirtualnego spotkania, które odbędzie się 3 czerwca 2020 o godz. 16:00 - 18.00 Dr Łukasz Grzęda z Oddziału Onkologii Klinicznej i Chemioterapii Magodent, odpowie na pytanie, czy jedzenie ma wpływ na naszą chorobę?

Stowarzyszenie „Amazonki" Warszawa-Centrum, które działa 33 lata, zajmuje się organizacją pomocy dla kobiet przed, w trakcie i po leczeniu raka piersi, a także kiedy choroba powraca. Czyni to m.in. poprzez wizyty w szpitalach na oddziałach onkologicznych, telefon zaufania, dyżury w biurze Stowarzyszenia. Bazą działalności wspierającej Stowarzyszenia są Ochotniczki – wolontariuszki, wyposażane w materiały informacyjno-edukacyjne dla pacjentek opracowane i wydane przez Stowarzyszenie oraz współpracujących z nim ekspertów. „Amazonki” Warszawa-Centrum w trakcie swojej działalności zorganizowały kilkadziesiąt akcji i programów profilaktycznych, podczas których kobiety mogły skorzystać z badań i nauczyć się samobadania piersi. Tworzyłyśmy wspólnie z partnerami kilkanaście kampanii edukacyjnych, m.in.: „Breast Friends”, „Gabinety z różową wstążką”, „Zadbaj o siebie. Modna, piękna i zdrowa” czy „#befirst – bądź o krok przed rakiem.”

Stowarzyszenie Hematoonkologiczni powstało w marcu 2019 r, jednak pod patronatem Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych działa już 4 lata jako Zespół Chorych na Mielofibrozę i nowotwory mieloproliferacyjne. Celem stowarzyszenia jest działanie na rzecz pacjentów chorych na nowotwory krwi i ich integracja. Organizuje wspólnie z innymi fundacjami, cykle warsztatów propagujących wiedzę na temat leczenia nowotworów krwi, propaguje zdrowy styl życia oraz uświadamia jak ważne jest mówienie wśród społeczeństwa, że w bardzo wielu przypadkach jedyną szansą dla chorego jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych. Na FB prowadzi grupy wsparcia dla pacjentów i ich bliskich chorych na mielofibrozę oraz przewlekłą białaczkę limfocytową. 

PARTNER GŁÓWNY

 

PARTNER

 

Program

Program

16:00 – 16:05 – Przywitanie uczestników, Katarzyna Lisowska - Stowarzyszenie Hematoonkologiczni oraz Ewa Grabiec-Raczak, Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum

16:05 – 17:30 – W dobie epidemii dużo czasu spędzamy w domu. Może warto pomyśleć nad tym w jaki sposób się odżywiamy. Czy jedzenie ma wpływ na naszą chorobę?  Dr Łukasz Grzęda

17:30 – 17:50 – Sesja pytań i odpowiedzi

17:50 - 18:00 – Zakończenie

Najbliższe konferencje:
Kongres Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej
16 września
Kongres Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej
Lublin
Lublin / Lubelskie Centrum Konferencyjne, ul. Artura Grottgera 2
Spotkanie Onkologiczne Zaborek 2021
01 października
Spotkanie Onkologiczne Zaborek 2021
Lublin / online
Lublin / online / Hotel Ibis Styles, Aleja Solidarności 7
Konferencja portalu anestezjologia-online.pl
15 października
Konferencja portalu anestezjologia-online.pl
Cedzyna
Cedzyna / Hotel Uroczysko, Cedzyna
RODO - obowiązek informacyjny

© 2015 MED SPACE. Realizacja: czachorowski.pro. Design: arkadiografik.pl